Nový účet pomůže čyřicátníkům zajistit se na stáří

27.04.2021

Tentokrát čerpáme ze článku na seznam zprávy https://1url.cz/gKJP5 který obsahuje i velmi jednoduchou, ale zároveň velmi názornou grafiku o tom, jak vaše peníze ztrácí, nebo naopak získávají na hodnotě. Pokud zákon nakonec skutečně projde, bude to velmi zajímavá možnost, jak si spořit na stáří nebo dětem. Ale my říkáme, že investovat se vyplatí už nyní, i bez daňové podpory, navíc bez závazku do 65 let. 

A nyní tedy k článku samotnému: 

Parlamentem postupuje zákon, který má za cíl přinést lidem alternativu k tradičnímu zajišťování se na stáří. Umožní vytvořit tzv. účet dlouhodobých investic, díky němuž bude možné získat daňové úlevy při rizikovějším investování.

Článek

Dnešní čtyřicátníci si už většinou jasně uvědomují, že s důchodem od státu příliš počítat nemohou. Právě pro ně je určen nový nástroj pro spoření na stáří, který podpořila Sněmovna, když do dalšího projednávání propustila návrh změn zákonů souvisejících s rozvojem kapitálového trhu.

Je jím takzvaný účet dlouhodobých investic, díky němuž budou moci běžní investoři získat daňové úlevy, i když budou investovat do akcií či dluhopisů, tedy rizikovějších aktiv, která však přinášejí dlouhodobě vyšší zhodnocení.

Tento účet by navíc mohl výrazně podpořit i kapitálový trh a pražskou burzu. "Je to přesně ta správná věc. Stříbrná kulka, jak se říká (prosté a zdánlivě zázračné řešení problému, pozn. red.). Daňová podpora pro české investory, fyzické osoby, které financují rozvoj malých a středních firem," řekl v rozhovoru pro SZ Byznys šéf pražské burzy Petr Koblic.

Podle něho to takto probíhá ve Velké Británii, ve Švédsku a dalších státech. Běžný malý investor se rozhodne podpořit malou nebo střední firmu tím, že si koupí její akcie. Z nich pak pobírá dividendy a profituje z dlouhodobého růstu jejich hodnoty, pokud firma prosperuje a vydělává.

Účet dlouhodobých investic je nejvýznamnějším opatřením, které návrh zákona o kapitálovém trhu zavádí. "Je to majetkový účet, který má pro širokou veřejnost představovat alternativu a zdravou konkurenci k existujícím produktům spoření na stáří," popsala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).


My v investování věříme už dlouho. Stát se o nás v důchodu dokáže postarat jen stěží a proto radíme vzít svou budoucnost do vlastních rukou a začít si spořit už nyní. Kontaktujte nás, víme jak na to. 


© 2021 Pojišťovací a obchodní s.r.o. 5. května 718/11, Nový Jičín, 741 01
Nekonečně mnoho možností pro Vaše finance
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!